Балкан със силен старт във ФИБА Къп

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
23:11, 20 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:25

Балкан

Отборът на Балкан започна с победа участието си в турнира ФИБА Къп, след като надделя с 82-66 над румънския Орадя в зала „Арена Ботевград“ в двубой от първия кръг на квалификациите.

На полувреме българите имаха преднина от осем точки (39-31), но в третата част гостите успяха да намалят пасива си до само един пункт. Последваха много силни последни 10 минути за момчетата на Небойша Видич, които донесоха добра преднина на Балкан преди реванша в Румъния, който е след седмица.

Най-резултатен за успеха на домакините бе Игор Кесар с 20 точки. Девин Брукс добави 16, Павел Иванов вкара 12, а с по 11 завършиха Брендън Фортънбъри и Венцислав Петков.

За Орадя по 15 точки записаха Мартин Зийно и Неманя Милошевич, а по 10 отбелязаха Андрей Мандаке и Горан Гайович.