Класика за Дортмунд в Хамбург

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
23:25, 20 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:43

Борусия

Отборът на Борусия Дортмунд запази първото си място в Бундеслигата, след като надигра с 3-0 като гост тима на Хамбургер в мач от петия кръг.

Срещата започна по-добре за гостите и резултатът бе открит в 24-ата минута. След изпълнение на фаул Юмер Топрак отклони топката с глава, тя се удари в Кагава, който след това отбеляза от 2 метра.

В 31-ата минута Андре Хан нанесе страховит изстрел с глава от точката на дузпата, но Бюрки внимаваше и изби кълбото.

В 63-ата Андрий Ярмоленко бе изведен вдясно, опита диагонален удар, но след рикошет се получи прекрасен пас за Пиер-Емерик Обамеянг, който вкара за 2-0.

В 79-ата минута Дауд намери Пулишич в наказателното поле, а американският тийнейджър реализира елегантно за класическото 3-0.

Кьолн – Айнтрахт 0-1

Херта – Леверкузен 2-1

Фрайбург – Хановер 1-1

Майнц – Хофенхайм 2-3