Наполи довърши Лацио за 5 минути

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
23:43, 20 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:40

Дрийс Мертенс

Отборът на Наполи постигна пета поредна победа, след като надделя с 4-1 като гост на Лацио на „Олимпико“ в дербито на петия кръг на Серия А.

Гостите започнаха силно мача, а резултатът бе открит от „орлите“ след половин час игра. Чиро Имобиле проби страхотно, след като премина двама защитници, след което подаде за Стефан де Фрай, а защитникът отбеляза за 1-0.

В 38-ата минута Марек Хамшик бе намерен в пеналта, преодоля вратаря Стракоша, след което от много малък ъгъл нацели страничната греда.

След почивката Наполи направи обрат с три гола за пет минути. В 54-ата Калиду Кулибали изравни, след като направи успешна добавка. 120 секунди по-късно Хамшик подаде чудесно към Кайехон в наказателното поле и испанецът реализира за 2-1.

Най-красиво бе третото попадение. Дрийс Мертенс бе изведен вляво, Стракоша излезе и изби, но белгиецът стигна до кълбото и с невероятен фалцов изстрел обра паяжините от горния ляв ъгъл на вратата на Лацио – 3-1.

За отбелязване е, че голяма роля за обрата на гостите изигра и малшансът на римляните, след като до почивката поради контузии бяха заменени Бастощ и Де Фрай.

В добавеното време гостите отбелязаха още един гол след дузпа, която бе точно изпълнена от Жоржиньо.

След успеха Наполи остава лидер с 15 точки, а Лацио е шести с 10.