Рома разби слабака Беневенто

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
20:53, 20 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:29

Джеко

Отборът на Рома записа нова победа в Серия А, след като разби новака Беневенто с 4-0 като гост в двубой от петия кръг.

В първите двайсетина минути двата отбора си размениха по едно положение. Първо Джеко пропусна за гостите, стреляйки във вратаря, а след това Каталди не успя да отбележи от чиста позиция.

В средата на първото полувреме Александър Коларов проби отлично отляво и от аутлинията подаде към Един Джеко, който вкара на празна врата – 1-0.

Босненецът можеше да отбележи пет минути по-късно за втори път, но нацели гредата. Малко след това домакините можеха да изравнят, но ударът на Кода мина покрай страничния стълб.

В следващата атака „вълците“ удвоиха аванса си. Гоналон изведе Бруно Перес във вдясно, а той центрира към Джеко, но Лучиони засече топката в собствената си врата.

Малко след почивката Джеко отбеляза за 3-0 след много хубав диагонален удар от дъгата на пеналта, намерил долния десен ъгъл на Белец.

В 75-ата домакините си вкараха втори автогол. Този път късметът обърна гръб на Венути, който прати топката в мрежата си.

След успеха Рома има девет точки и се намира на пето място, докато Беневенто е твърдо на дъното с нула.