Юнайтед, Сити, Челси и Арсенал на осминафинал

23:57, 20 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:25

Челси

Големите отбори в Англия се класираха за осминафиналите в турнира за Купата на Лигата.

Шампионът Челси се наложи с 5-1 като домакин на Нотингам. Кенеди откри резултата на „Стамфорд Бридж“ след хубав гол, дошъл след прекрасен пас на Рюдигер. Шест по-късно Азар намери Бачуай и нападателят отбеляза за 2-0. В 39-ата Мусонда се възползва от асистенция на Фабрегас и доведе нещата до 3-0. В 52-ата минута Азар остана сам срещу вратаря, финтира го, след което подаде към Бачуай, който реализира за 4-0. В 85-ата Бачуай оформи своя хеттрик, след като направи добавка с глава. Преди това Кенеди стреля мощно в гредата. В добавеното време Дариква вкара почетен гол за гостите,

Манчестър Юнайтед надигра на „Олд Трафърд“ тима на Бъртън с 4-1. Още в петата минута Лингард чукна с пета топката към Рашфорд, който откри резултата. В 18-ата младият нападател реализира второто си попадение след чудесен шут извън пеналта. В 36-ата Лингард увеличи аванса на „червените дяволи“ след изстрел от границата на пеналта и рикошет в бранител на гостите. В 61-ата минута Рашфорд изведе Марсиал и французинът също се разписа. В добавеното време Дайър вкара гола на честта за гостите.

Манчестър Сити спечели визитата си на Уест Бромич с 2-1. Още в третата минута вратарят на домакините спаси удар на Илкай, но при добавката Сане вкара за 1-0. В 72-ата Якоб изравни след изпълнение на корнер. В 77-ата Сане отново демонстрира супер формата си след страхотен гол.

Арсенал надви с 1-0 Донкастър на „Емирейтс“. Единственото попадение реализира Тио Уолкът в 25-ата минута, след като получи пас от Алексис Санчес и разстреля стража на гостите.

В последната среща от тази вечер Евертън разби Съндърланд с 3-0 у дома. Калвърт-Люин се отчете с два гола (38; 51), а едно попадение добави Ниас (82).