„Вълците“ откраднаха точка от Байерн на „Алианц Арена“

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
23:26, 22 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:30

Роберт Левандовски

Отборът на Байерн Мюнхен записа първа домакинска издънка в Бундеслигата, след като завърши наравно 2-2 с Волфсбург в първия двубой от шестия кръг.

Първото попадение на „Алианц Арена“ падна в 33-ата минута от дузпа, точно изпълнена от Роберт Левандовски. Наказателният удар бе даден за фаул срещу поляка.

В 42-ата баварците удвоиха преднината си, след като Ариен Робен бе точен с шут от границата на наказателното поле и рикошет в защитник на гостите.

В 56-ата минута „вълците“ намалиха изоставането си. Максимилиан Арнолд стреля от фаул от 30 метра, а вратарят Свен Улрайх се намеси много нескопосано – 1-2.

Последваха страхотни пропуски на Робен и Рибери, които от десетина метра не успяха да оцелят очертанията на вратата.

В 83-ата минута Пол Верхег центрира по най-добрия начин към резервата Даниел Дидави, който с много хубав удар с глава матира Улрайх – 2-2.

След равенството Байерн е втори с 13 точки, а Волфсбург има шест пункта.