ЦСКА разкъса Дунав след почивката

Публикувано в: Дунав, Избрано, Футбол България, ЦСКА
21:54, 22 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:26

Фернандо Каранга

Отборът на ЦСКА записа осма поредна победа в Първа лига, след като надигра Дунав с 3-0 на стадион „Българска армия“ в първия двубой от десетия кръг.

Домакините имаха шанс да вкарат още в третата минута, след като Манолев сложи топката на главата на Меркадо, но неговият изстрел бе избит пред голлинията от Ларин. В деветата Каранга получи чудесно подаване и се озова сам срещу Антонов, но не успя да го преодолее.

След половин час Шопов надигра Бодуров, остана сам срещу Черняускас, стреля между краката му, но топката мина на сантиметри от левия стълб на литовския страж.

В 33-ата минута „червените“ поискаха дузпа след шпагат на Будинов срещу Каранга, но реферът посичи ъгловия удар. В 42-ата Меркадо стреля изненадващо от фаул от десния фланг и нацели напречната греда

В самия край на първото полувреме Божидар Васев шутира по земя, но Черняускас успя да избие в корнер.

Осем минути след почивката пробив на Пинто вдясно завърши с центриране към Тиаго, който стреля с глава. Резервата Конов отрази удара, след което Каранга направи успешна добавка. Голът обаче бе отменен заради засада на бразилеца.

В 56-ата ЦСКА все пак поведе в резултата. Тиаго центрира от фаул, а Каранга надскочи защитник на гостите и отбеляза с глава – 1-0. Десет минути след това Меркадо отново имаше малшанс, тъй като за втори път улучи гредата след силен шут.

В 69-ата Конов изпусна топката при изпълнение на корнер и Бодуров вкара с глава за 2-0. Четири минути по-късно Тиаго с чудесен шут от фаул направи резултата класически.

След успеха ЦСКА има 25 точки и остава лидер и след този кръг. Дунав е едва с осем точки на 11-о място.