Атлетико повали Севиля

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
15:56, 23 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:19

Антоан Гризман

Отборът на Атлетико Мадрид спечели дербито на шестия кръг на Примера дивисион, след като надигра Севиля с 2-0 на своя „Ванда Метрополитано“.

Домакините започнаха активно срещата, но гостите бяха по-близо до гола в 12-ата минута. Сарабия стреля извън наказателното поле, топката се удари в Савич, но за щастие на Облак, попадна в страничната греда.

Шест по-късно и „дюшекчиите“ нямаха късмет. Ферейра-Караско бе изведен вляво, напредна сам, след което върна към Давид Луис, който от десет метра нацели напречния стълб след бомбен удар с левия крак.

В началото на второто полувреме Н’Зонзи подари топката на Ферейра-Караско, който премина вратаря Рико и отбеляза за 1-0.

В средата на второто полувреме Ферейра-Караско стигна до аутлинията вдясно, върна назад към точката на дузпата. Там Гризман с шпагат отклони към Филипе Луис. Бразилецът пък пусна чудесен пас обратно за Гризман и французинът отбеляза за 2-0.

След този успех Атлетико е втори в класирането с 14 точки. Севиля е трети с 13, след като регистрира първо поражение за сезона.