Дортмунд премаза „жребците“

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
21:26, 23 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:19

Филип и Обамеянг

Отборът на Борусия Дортмунд запази лидерството си в Бундеслигата, след като смаза Борусия Мьонхенгладбах с 6-1 на „Сигнал Идуна Парк“ в късния съботен двубой.

Максимилиан Филип даде старт на головата фиеста в 28-ата минута, след като засече подаване на Обамеянг.

Десет по-късно Джеръми Толян върна към Филип, който от точката на дузпата стреля мощно за 2-0.

В края на първото полувреме Филип върна жеста към Пиер-Емерик Обамеянг и габонецът отбеляза за класическото 3-0.

Пет минути след почивката Обамеянг засече с глава центриране от фаул на Гьоце, топката се удари в страничната греда, след което нападателят направи втори опит и този път не пропусна – 4-0.

В 62-ата минута Дауд пусна извеждащ пас към Обамеянг, той финтира вратаря и от малък ъгъл реализира за 5-0.

Четири по-късно Ларс Щиндъл вкара за „жребите“, за да намали малко срама на Гладбах.

В 79-ата минута Юлиан Вайгъл реализира много красив гол след шут от воле, а топката попадна в горния десен ъгъл.

Дортмунд остава начело в класирането след тази победа с актив от 16 точки, а гостите са девети с осем.