Ливърпул спечели драматично като гост на Лестър

21:28, 23 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:25

Ливърпул

Отборът на Ливърпул излезе от миникризата си, след като спечели с 3-2 като гост на Лестър в дербито на шестия кръг на Висшата лига.

Емре Джан бе много близо до гола в 13-ата минута след страхотен далечен изстрел по трева, но топката се удари в страничната греда. След това Мохамед Сала можеше да направи добавка при паднал на земята вратар, но шутира неточно.

В 15-ата минута Сала се реваншира за пропуска си, след като отбеляза с глава от малък ъгъл след чудесно центриране на Фелипе Коутиньо.

В средата на първото полувреме Пуул удвоиха преднината си след страхотно попадение на Коутиньо. Бразилецът се разписа след шут от фаул.

В последните секунди преди почивката „лисиците“ върнаха интригата в мача. Хари Магуайър стреля с глава, а Шинджи Оказаки чукна топката пред самата голлиния за 1-2.

В средата на второто полувреме „червените“ направиха светкавична контра, при която Джордан Хендерсън бе изведен в чиста позиция и вкара за 3-1.

Само минута след това удар на Грей бе избит от Миньоле, но Варди бе на правилното място и реализира с глава за 2-3.

В 73-ата Варди бе изведен сам срещу Миньоле и бе съборен от белгийския страж. Реферът даде дузпа, но шутът на Варди бе спасен от вратаря на гостите.

По този начин Ливърпул си върна на Лестър за загубата с 0-2 през седмицата в турнира за Купата на Лигата.

Момчетата на Юрген Клоп вече имат 11 точки и се намират на пето място, докато „лисиците“ са 16-и с четири.