Наполи се измъчи с новак, но остана безгрешен

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
21:02, 23 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:20

Лоренцо Инсине

Отборът на Наполи надделя трудно с 3-2 над новака СПАЛ като гост в двубой от шестия кръг на Серия А.

Домакините поведоха след само 13 минути игра. Антенучи подаде към Паскуале Скиатарела, който с чудесен шут по земя от дъгата на наказателното поле не остави шанс на Пепе Рейна.

Само 60 секунди по-късно резултатът бе изравнен. Лоренцо Инсине получи топката от Кайехон и със силен снаряд от 12 метра опъна мрежата зад Гомис.

В 71-ата минута Гулам се отличи с великолепно центриране към Хосе Кайехон, който се измъкна от защитата на СПАЛ и реализира с глава за 2-1.

В 78-ата Вивиани изненада Пепе Рейна с чудесен удар от фаул. Вратарят на гостите буквално не мръдна след изстрела на халфа на домакините. Пет минути по-късно Гулам върна преднината на неаполитанците след точен изстрел

Наполи остава начело в класирането с пълен актив от 18 точки, СПАЛ е 15-и с четири.