Рома с нова комфортна победа в „калчото“

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
17:55, 23 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:16

Рома

Отборът на Рома постигна трети пореден успех в Серия А, след като разгроми Удинезе с 3-1 в първия мач от шестия кръг, игран на „Олимпико“.

Още във 12-ата минута Раджа Найнголан успя някак от паднало положение да подаде към Един Джеко, който остана в чиста позиция и разстреля стража на гостите – 1-0.

В 30-ата авансът на „вълците“ бе удвоен. Джеко този път се отчете с асистенция след пас към Стефан Ел Шаарауи, който вкара от няколко метра – 2-0.

В края на първото полувреме Ларсен направи детинска грешка и Ел Шаарауи отбеляза за втори път – 3-0.

В 89-ата минута Диего Пероти също можеше да се разпише за „джалоросите“, но пропусна дузпа, стреляйки в страничната греда.

Само секунди по-късно Ларсен до някаква степен се реваншира за грешката си, след като реализира с мощен удар за крайното 1-3.

По този начин Рома вече има 12 точки и се изкачи на четвърто място, докато Удинезе е 16-и с три.