Сити зашлеви пет шамара на слабака Палас

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:00, 23 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:33

Лирой Сане

Отборът на Манчестър Сити постигна нова победа във Висшата лига, след като срази слабака Кристъл Палас с 5-0 на „Етихад“ в двубой от шестия кръг.

„Гражданите“ откриха резултата чак в края на първото полувреме чрез намиращия се в супер форма Лирой Сане. Германският талант получи подаване от Давид Силва, елиминира защитник на гостите и вкара елегантно за 1-0.

В 51-ата минута Сане достави перфектно подаване за Рахийм Стърлинг и английският национал удвои аванса на домакините.

Осем по-късно Стърлинг отново се разписа, този път от 2-3 метра на празна врата след пас на Агуеро.

В 79-ата минута Сане центрира великолепно от левия фланг към Агуеро, а аржентинецът реализира четвъртия гол за своя тим след удар с глава.

Минута преди края Фабиан Делф вкара гола на кръга след великолепен шут от дъгата на пеналта, намирайки горния ляв ъгъл на безпомощния Хенеси.

Сити остава лидер в подреждането с 16 точки, а Палас е твърдо на дъното с нула.

Бърнли – Хъдърсфийлд 0-0

Евертън – Борнемут 2-1

Суонси – Уотфорд 1-2