Тотнъм отново би като гост, Кейн с две попадения

16:28, 23 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:22

Хари Кейн

Отборът на Тотнъм постигна трета поредна победа като гост във Висшата лига, след като се наложи с 3-2 при визитата си на Уест Хем в първия мач от шестия кръг.

Срещата започна доста оспорвано, но без чисти голови положения пред двете врати. В 34-ата минута „шпорите“ поведоха след прекрасна контра. Ериксен изведе Али вдясно, а Деле центрира към Кейн, който с мощен удар с глава опъна мрежата – 1-0.

В 38-ата Вертонген изведе Али очи в очи с Харт, вратарят изби кълбото, но Кейн бе на правилното място, за да отбележи с лекота на празна врата – 2-0.

След час игра разликата стана класическа. Кейн стреля много силно от фаул, топката се удари в страничната греда и достигна до Серж Орие на десния фланг. Защитникът пробва центриране, но се получи рикошет, след който кълбото се озова на пътя на Ериксен и датчанинът с прекрасен удар намери мрежата – 3-0.

В 63-ата минута хеттрикът отново убегна на Кейн, който от малък ъгъл улучи дясната греда на Кейн.

Малко след това „чуковете“ намалиха пасива си след изпълнение на корнер. Фонте отклони с глава към далечната греда, където Чичарито засече за 1-3.

В 70-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Орие получи втори жълт картон за нарушение срещу Керъл.

Четири минути преди края на мача Уест Хем вкара още един гол. Масуаку бе изведен вляво и сложи топката на главата на Куяте, който отбеляза за 2-3.

В последните секунди играчите на двата отбора се сдърпаха сериозно, а реферът показа жълти картони на Рийд и Йоренте.

След тази победа Тотнъм има 11 точки и временно се изкачи на трето място, докато Уест Хем е 17-и с четири.