Челси разби Стоук на „Британия“, Мората с първи хеттрик

18:54, 23 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:34

Алваро Мората

Шампионът Челси спечели с 4-0 срещу Стоук Сити на негостоприемния „Британия Стейдиъм“ в един от интересните мачове на шестия кръг на Висшата лига.

Още във втората минута Сезар Асполикуета изведе Алваро Мората с хубав далечен пас, а нападателят не пропусна да отбележи сам срещу вратаря – 1-0.

След половин час игра разликата вече беше две попадения. Флетчър подари топката на Педро, който с блестящ изстрел не остави шанс на Бътланд.

В 77-ата минута Мората направи страхотен рейд, който завърши с много красиво попадение, прехвърляйки вратаря на домакините.

Пет по-късно испанският таран оформи своя първи хеттрик във Висшата лига. Мората вкара след подаване с гърди от Аспиликуета.

След този успех Челси има 13 точки и запазва третото си място, докато „грънчарите“ са 14-и с пет пункта.