Юнайтед изстрада победата на „Сейнт Мерис“

18:57, 23 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:26

Лукаку

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели много трудна победа с 1-0 при визитата си на Саутхемптън на „Сейнт Мерис“ в двубой от шестия кръг на Висшата лига.

Срещата започна доста равностойно, но в 20-ата минута гостите стигнаха до гол. Ромелу Лукаку стреля с глава след центриране от ляво, Фрейзър Форстър изби топката, но тя отново попадна в белгиеца, който бе по-точен при добавката – 1-0.

Домакините започнаха по-силно второто полувреме, но Давид де Хея се наложи да се намесва само веднъж след удар на Редмънд. В 67-ата минута играч на „светците“ отправи удар с глава след изпълнение на корнер, но Фелаини изчисти пред голлинията.

В 79-ата минута Лукаку даде хубава топка за Андер Ерера, който бе напълно сам на границата на пеналта, но шутира над напречната греда.

След тази победа „червените дяволи“ имат 16 точки са втори в класирането заради по-лошата си голова разлика спрямо Сити. „Светците“ са в средата на таблицата с осем пункта.