Ботев е властелинът на Пловдив

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Локомотив Пловдив, Футбол България
19:22, 24 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:25

Ботев

Отборът на Ботев спечели битката за Пловдив, след като се наложи с 3-0 като домакин над Локомотив пред празните трибуни на стадиона в Коматево. Двубоят бе от десетия кръг на Първа лига.

Още  в 7-ата минута Халед Аяри свали с крак за дебнещия Симен Райков, който стреля силно, но покрай гредата.

Шест по-късно домакините откриха резултата, след като Неделев пусна чудесен пас за Густаво Афонсо. Той остана сам срещу Пиргов, преодоля го елегантно, след което прати кълбото в мрежата, въпреки отчаяния шпагат на Пламен Николов.

Малко след това Локо можеше да изравни. Райков центрира остро от ъглов удар, Пауло Серджио отклони с глава, но Чворович изби, след което Минев изчисти топката.

Пет минути след почивката „канарчетата“ получиха дузпа след игра с ръка на Ивайло Марков. Тодор Неделев бе точен от бялата точка и удвои аванса на тима си.

В 76-ата капитанът на гостите Ванчо Траянов получи втори жълт картон и Локо остана с 10 души.

В 79-ата минута Дуде Н’Донгала изненада Пиргов с далечен шут, довеждайки нещата до класическото 3-0.

След успеха Ботев има 11 точки и се изкачи на девето място, „черно-белите“ са десети също с 11 пункта.