Лудогорец разби Септември след почивката

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Септември, Футбол България
21:52, 24 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:130

Джоди Лукоки

Отборът на Лудогорец спечели нова победа в Първа лига, след като се наложи с 4-1 като гост на Септември на националния стадион „Васил Левски“ в мач от десетия кръг.

Шампионите изиграха доста слабо първо полувреме и не затрудниха с нищо вратаря на домакините Янко Георгиев. Секунди преди почивката столичани изненадващо поведоха в резултата. Байду напредна в половината на разградчани, където бе съборен от Сисиньо. Топката попадна в Тилев и реферът даде авантаж. Последва пас към Гади, който премина през Натанаел и Анисе, стреля между краката на Моци и кълбото влезе в долния десен ъгъл на Ренан – 1-0.

В 53-ата минута Кешеру изравни резултата след пас на Натанаел, но попадението бе правилно отменено заради засада на румънеца. Само секунди след това Кешеру центрира от левия фланг, Лукоки свали топката с глава към Вандерсон, но защитник на домакините изби. Кълбото се озова в Натанаел, който с мощна тупалка реализира за 1-1.

След още минутка Лудогорец вече водеше в резултата. Натанаел изведе Лукоки, който премина вратаря, след което вкара за 2-1. В 85-ата минута Лукоки проби отлично по десния фланг и центрира към Вандерсон, който отбеляза с гърди за 3-1.

В 88-ата минута Лукоки вкара своя втори гол в мача след грешка на Васил Добрев. Крилото напредна добре и прехвърли много технично стража на домакините за 4-1.

След успеха Лудогорец има 24 точки и остава на една зад лидера ЦСКА. Септември е предпоследен със седем точки.