Обзор: Фенербахче би Бешикташ с две дузпи в лудо дерби

Публикувано в: Турция, Футбол Свят
19:17, 25 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:28

Фенербахче

Отборът на Фенербахче спечели с 2:1 у дома дербито с Бешикташ от шестия кръг на турското първенство.

Домакините поведоха в 20-ата минута с гол от дузпа на Джулиано де Паула. Малко преди почивката Рикардо Куарешма получи набързо два жълти картона и остави гостите с човек по-малко, а секунди след това Нето бе директно изгонен и численото равенство бе възстановено.

Пет минути преди края на двубоя Атиба Хътчинсън също пое преждевременно към съблекалнята заради втори жълт картон, а Фенербахче получи правото да изпълни втора дузпа. Винсънт Янсен бе точен от бялата точка за 2-0.

В ответната атака Райън Бабел намали резултата за „черните орли“. Малко по-късно резервата на домакините Исмаил Кьобаши на свой ред бе изгонен и двата отбора останаха с по 9 души на терена. В последните секунди Оузхан от Бешикташ получи петия червен картон в мача.

Галатасарай спечели трудно визитата си на Бурсаспор с 2-1. Домакините поведоха в 14-ата минута след гол на Деларж. В 73-ата Фегули възстанови равенството, а в 71-ата Толга отбеляза победното попадение за „Джим-Бом“.

В класирането начело е именно Галатасарай с 16 точки. Бешикташ и Гьозтепе имат по 13, а Фенербахче и Кайсериспор са с по 11.

Ето и всички резултати от 6 кръг:

Трабзонспор – Аланяспор 3-4 (обрат за гостите от 0-3 след хеттрик на Вагнер Лав)

Коняспор – Акхисар 2-0 (90 минути за домакините за Мехди Бурабия)

Генчлербирлии – Истанбул 1-0 (90 минути за гостите за Жуниор Кайсара)

Фенербахче – Бешикташ 2-1

Сивасспор – Гьозтепе 2-3 (хеттрик за гостите на македонеца Адис Яхович)

Карабюкспор – Йени Малатяспор 2-4

Касъмпаша – Кайсериспор 1-1 (за домакините 90 минути игра българският национал Страхил Попов)

Бурсаспор – Галатасарай 1-2

Анталияспор – Османлъспор – тази вечер от 20:00 часа