Ливърпул остана без победа, Бен Йедер с хеттрик за Севиля

Публикувано в: Англия, Избрано, Испания, Русия, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:49, 26 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:54

Коутиньо

Отборът на Ливърпул продължава без победа в Група Е на Шампионската лига, след като завърши 1-1 при визитата си на Спартак Москва. Ивелин Попов започна като титуляр за домакините и игра до 84-ата минута.

Гостите бяха много активни в началото, но вратарят Ребров спаси на няколко пъти. В 17-ата минута руският страж изби великолепен удар с глава на Фирмино. В 24-ата домакините поведоха след страхотно попадение от фаул на Фернандо – 1-0.

В 31-ата минута Фелипе Коутиньо направи чудесно двойно със Садио Мане, навлезе в пеналта и с бомбен изстрел преодоля Ребров – 1-1.

След почивката играчите на Юрген Клоп имаха тотално превъзходство, но така и не успяха да отбележат втори гол. Малко преди края Дани Стъридж направи непростим пропуск, след като от десетина метра шутира над напречната греда.

В другата среща от групата Севиля очаквано надделя с 3-0 у дома над Марибор.

Резултатът бе открит в 27-ата минута след страхотен рейд на Корея, който премина 4-5 защитници на гостите и сервира топката на Бен Йедер, който отбеляза с лекота за 1-0.

Десет минути след това Васкес пусна перфектен извеждащ пас към Бен Йедер и французинът реализира с диагонален удар за 2-0.

В 83-ата минута андалусийци получиха дузпа след нарушение срещу Коршия. С изпълнението се нагърби Бен Йедер, който бе точен за 3-0, оформяйки своя хеттрик.

В класирането след втория кръг начело е Севиля с четири точки, Ливърпул и Спартак имат по две, а Марибор е на дъното с един пункт.

В следващия кръг, на 17 октомври, Ливърпул гостува на Марибор, а Севиля ще има визита на Спартак.