Реал Мадрид с първа победа в Дортмунд

Публикувано в: Германия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:40, 26 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:25

Гарет Бейл

Отборът на Реал Мадрид регистрира първа победа над Борусия в Дортмунд, след като спечели с 3-1 на „Сигнал-Идуна-Парк“ в дербито на Група H.

Още в десетата минута Каземиро изведе чудесно вдясно Дани Карвахал, той напредна сам и имаше чудесна възможност за пас към Бейл, но реши да завърши сам и Бюрки спаси удара му.

Само 60 секунди по-късно Роналдо се озова очи в очи срещу вратаря на домакините. Португалецът подаде към Бейл, но Пишчек се намеси решително и изби топката пред уелсеца.

В 14-ата минута „жълто-черните“ също имаха шанс за гол след изстрел на Филип, но Кейлор Навас изби топката в ръката на Серхио Рамос, но това остана незабелязано за съдийската бригада.

Четири по-късно Карвахал центрира великолепно към Гарет Бейл и уелсецът с красив шут от въздуха не остави шанс на Бюрки – 1-0.

Последва доста голяма битка на терена, но головите положения намялаха. Едва в края на първата част Роналдо имаше нелош шанс, но стреля покрай лявата греда на Бюрки.

Пет минути след почивката Бейл получи топката на левия фланг и достави чудесна топка за Роналдо, който не сбърка от няколко метра за 2-0.

В 54-ата Борусия намали пасива си, след като Кастро центрира от лявото крило, а Обамеянг изпревари Рамос, за да прати топката в мрежата – 1-2.

В средата на второто полувреме Дортмунд можеше да изравни, но от чиста позиция Обамеянг не уцели рамките на вратата.

В 72-ата минута Иско имаше чудесна възможност за трети гол за „белия балет“, но би неточно. Малко след това испанецът имаше още един шанс, но Бюрки улови кълбото.

В 79-ата Лука Модрич изведе добре Роналдо вдясно, а португалецът с мощна тупалка в близкия ъгъл не остави шанс за намеса на Бюрки – 3-1.

В класирането Реал е начело с шест точки, а Борусия е трети с нула.

В следващия кръг, на 17 октомври, „жълто-черните“ ще гостуват на АПОЕЛ, а „лос галактикос“ приема Тотнъм.