Тотнъм с втора победа, Хари Кейн с първи хеттрик в ШЛ

Публикувано в: Англия, Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:43, 26 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:19

Хари Кейн

Отборът на Тотнъм постигна втора поредна победа в група H на Шампионската лига, след като се наложи с 3-0 при визитата си на АПОЕЛ Никозия.

Гостите започнаха по-силно мача, но кипърците можеха да поведат в 19-ата минута. Игор де Камарго получи пас вляво, шутира много силно, но в напречната греда.

В 39-ата минута Тоби Алдервейрелд пусна тънко подаване към Хари Кейн, който се озова в чиста позиция и с техничен изстрел от границата на пеналта преодоля Ватерман – 1-0.

Апоел стартира чудесно второто полувреме и в първите 10 минути Юго Лорис спаси много опасни удари на Салай и Алонефтис.

В 62-ата минута „шпорите“ решиха всичко, след като Кейн получи кълбото от Сисоко и с нов прецизен изстрел от 13 метра препарира вратаря Ватерман – 2-0.

Пет по-късно Киърън Трипиър сложи топката на главата на Кейн, който отново не пропусна, оформяйки своя първи хеттрик в Шампионската лига.

След успеха Тотнъм има пълен актив от шест точки след първите си два мача, Апоел е на дъното с нула.

В следващия кръг тимът на Маурисио Почетино ще има визита на Реал Мадрид, а Апоел е домакин на Борусия.