Зенит нанесе първа загуба на Ники Николов и Белогорие

23:55, 27 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:48

Николай Николов

Отборът на Белогорие записа първа загуба в руската Суперлига, след като отстъпи с 0-3 (19-25; 23-25; 18-25) гейма като гост на Зенит Казан в супердербито на четвъртия кръг.

Националът Николай Николов игра цял мач за гостите и записа 5 точки – 2 аса, 1 блок, 40% ефективност в атака.

Константин Бакун бе най-резултатен за тима от Белгород с 13 точки. Сергей Тетюхин и Дмитрий Мусерский записаха по 8 точки.

За домакините Максим Михайлов заби 18 точки (1 ас, 1 блок, 73% ефективност в атака), а Вилфредо Леон добави още 17 точки (2 аса, 1 блок, 64% ефективност в атака).

След тази загуба тимът на Ники Николов е трети в класирането с девет точки, а Зенит Казан е лидер с 12.

В следващия кръг Белогорие ще приеме тима на Динамо Москва. Мачът е на 30 септември.