Рилецо аут от Европа след тежка загуба

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
20:45, 27 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:14

Рилски спортист

Отборът на Рилски спортист отпадна от ФИБА Европа Къп, след като загуби реванша от Невежис с катастрофалното 62-91 в зала „Арена Самоков“. В първия мач самоковци бяха спечелили с 81-76 в Литва, но тази преднина се оказа недостатъчна.

Срещата започна силно за домакините след 6-0, но гостите вкараха 13 поред, за да поведат с 13-6 101 секунди преди края на първата част. Самоковци успяха все пак да намалят пасива си чрез Райт за 13-17 след 10 минути игра.

Малко след старта на втората четвърт Мартин Маринов се отчете с чудесна тройка за 20-20. Тройка на Лиходей и кош на Коренюк доведоха резултата до 31-23 в полза на Невежис пет минути преди почивката. Полувремето дойде при 40-30 за литовците.

До средата на третата част Рилецо съумя да скъси пасива си на само две точки след точни стрелби на Бозов и Георгиев – 44-46. Малкълм Грант заби пет точки, след което Лиходей също вкара и даде преднина от 59-46 за гостите. Преди последната четвърт резултатът бе 61-48 за Невежис.

Във финалните 10 минути гостите от Литва нямаха проблеми да задържат предимството си и спечелиха срещата с разгромното 91-62.

За Рилски спортист Златин Георгиев отбеляза 15 точки, 11 добави Йордан Бозов, а с 10 се отчете Дерек Райт.

За победителите петима баскетболисти записаха двуцифрен актив. Владислав Коренюк отбеляза 16 точки, а с 14 завърши Валери Лиходей.