Челси разплака Атлетико в последната секунда

Публикувано в: Англия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:43, 27 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:43

Мората

Отборът на Челси записа драматична победа с 2-1 при визитата си на Атлетико Мадрид в дербито на Група C на Шампионската лига.

Гостите започнаха много по активно мача и в 13-ата минута Еден Азар отправи страхотен далечен шут от границата на наказателното поле, но топката се удари в лявата греда на Облак. В 24-ата Алваро Мората стреля с глава отблизо, но стражът на домакините с прекрасна намеса опази вратата си.

В 39-ата минута испанците получиха дузпа, след като при едно центриране от корнер Давид Луис задържа съперник в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Антоан Гризман изпълни наказателния удар и не сгреши за 1:0.

В самия край на полувремето Атлетико бе много близо до втори гол. Домакините организираха бърза атака, удар на Коке бе спасен от Тибо Куртоа, а след това и Саул Нигес не успя да уцели вратата отблизо при опита за добавка.

В 59-ата минута статуквото бе възстановено. Еден Азар сложи топката на главата на Алваро Мората, който засече по най-добрия начин за 1-1.

Само три по-късно Челси би близо до пълен обрат, но Сеск Фабрегас направи непростим пропуск от няколко метра.

В последните секунди на срещата Маркос Алонсо получи топката вдясно и подаде отлично към Миши Бачуай, който реализира от малкия пеналт за крайното 2-1.

В класирането Челси е лидер с шест точки, Рома има четири, Атлетико една, Карабах е на дъното с нула.

В следващия кръг, на 18 октомври, Атлетико ще гостува на Карабах, а Челси приема Рома.