Юнайтед спечели лесно в Москва, Базел разгроми Бенфика

Публикувано в: Англия, Избрано, Русия, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:39, 27 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:41

Лукаку

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа в Група А, след като се наложи с 4-1 при визитата си на ЦСКА Москва.

Още в четвъртата минута Антони Марсиал центрира великолепно от левия фланг и Ромелу Лукаку се разписа с глава.

В 18-ата „червените дяволи“ получиха спорна дузпа, която бе превърната в гол от Марсиал – 2-0.

Осем по-късно Лукаку вкара ново попадение за гостите, след като засече центриране на Марсиал, а защитата на ЦСКА тотално заспа.

Десетина минути след почивката бранителите на ‘армейците“ допуснаха пореден гаф, извеждайки Марсиал срещу Акинфеев. Вратарят изби, но след това Мхитарян направи успешна добавка за 4-0.

В последната минута на двубоя резервата Константин Кучаев отбеляза почетното попадение за ЦСКА.

В другия мач Базел разби Бенфика с 5-0 на „Санкт Якоб“.

Домакините поведоха още във втората минута, след като Михаел Ланс се разписа с изстрел от десетина метра.

В 20-ата минута Щефен пусна прекрасен извеждащ пас към Димитри Оберлин, който не пропусна да отбележи – 2-0.

В 59-ата Фейса събори Оберлин в наказателното поле и реферът даде дузпа. Рики Ван Волфсвинкел бе точен за 3-0.

Три минути по-късно Андре Алмейда извърши много груб фаул и получи директен червен картон.

В 69-ата Оберлин наказа португалците за поредната им грешка в защита, а в 76-ата и Риверос записа името си сред голмайсторите за 5-0.

В класирането начело е Манчестър с шест точки, Базел и ЦСКА имат по три, а Бенфика е на дъното с нула.

В следващия кръг, на 18 октомври, Юнайтед ще има визита на Бенфика, а ЦСКА ще е домакин на Базел.