Ботев спечели в Бистрица с голове в края

Публикувано в: Ботев Пловдив, Витоша, Футбол България
19:48, 30 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:22

Ботев

Отборът на Ботев Пловдив постигна драматична победа с 4-2 при визитата на Витоша Бистрица в среща от 11-ия кръг на Първа лига.

Гостите поведоха още във втората минута. Йордан Минев намери отлично Виана, който с глава опъна мрежата за 0:1.

Радостта на Ботев бе твърде кратка, тъй като домакините изравниха в 6-ата минута. Автор на гола бе Пеев от дузпа за нарушение срещу Гьонов. Преди да влезе в наказателното поле, обаче, Гьонов спря топката с ръка, което остана незабелязано от рефера.

В 22-ата минута „жълто-черните“ бяха близо до второ попадение, но късметът на Бризола му изневери. Техничен удар на играча премина на сантимерти от страничния стълб.

В 53-ата минута Виана отново демонстрира голмайсторските си умения. Нападателят преодоля с поемането бранител на Витоша и с плътен удар по диаголала покачи на 1:2.

В 66-ата минута бистричани изравниха. Даниел Пеев изведе майсторски Цанков, който опъна мрежата зад Иван Чворович за 2:2.

В добавеното време „канарчетата“ отбелязаха два гола, за да спечелят мача. Първо Стивън Петков се разписа за 3-2 в 92-ата минута, след което и Лазар Марин реализира в 95-ата.

След победата Ботев има 14 точки и се намира на седмо място, докато Витоша е на дъното с две.