Дортмунд спечели трудно в Бавария

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:29, 30 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:33

Кагава

Отборът на Борусия Дортмунд записа четвърта поредна победа в Бундеслигата, след като надделя с 2-1 при гостуването си на Аугсбург в среща от седмия кръг.

„Жълто-черните“ вкараха гол след само четири минути игра. След изпълнение на корнер се получи меле в наказателното поле на баварците и Андрий Ярмоленко отбеляза с пета от 3-4 метра.

В 11-ата статуквото бе възстановено. Макс центрира по най-добрия начин от левия фланг и Каюби разстреля Бюрки с удар с глава от три метра – 1-1.

В средата на първото полувреме гостите отново поведоха. Обамеянг подаде към Ярмоленко, който отклони за Шинджи Кагава, а японецът копна феноменално топката, за да прехвърли Хиц.

В 78-ата минута реферът даде дузпа за гостите от Дортмунд след намесата на видеоасистента. Обамеянг изпълни много несериозно наказателния удар в стил „Паненка“ и стражът на баварците спаси с лекота.

След победата Борусия увеличи актива си на 19 точки и остава лидер. Аугсбург е пети с 11 пункта.

Борусия М – Хановер 2-1

Айнтрахт – Щутгарт 2-1

Волфсбург – Майнц 1-1