Обзор: Победи за българите в Русия

Публикувано в: Българи в чужбина, Русия, Футбол Свят
21:17, 30 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:26

Ивелин Попов

Шампионът Спартак (Москва) надигра с 2:0 Урал като домакин в среща от 12-ия кръг на Премиерлигата.

Българският национал Ивелин Попов отново беше титуляр и игра силно в ролята на вътрешен полузащитник – позиция, на която действаше и срещу Ливърпул преди няколко дни.

В 36-ата минута Луис Адриано открадна топката и тя попадна в Попов, който веднага изведе Мелгарехо на фланга. Последдва ниско центриране на парагваеца и гол на Самедов.

В 51-ата минута Педро Роча направи двойно подаване с Фернандо, излезе очи в очи с Годзюр и мушна топката под плонжа му – 2:0.

След успеха Спартак има 17 точки и се изкачи до пето място в класирането.

По-рано днес СКА Хабаровск се наложи с 2-1 у дома над Ростов.

Венцислав Христов се появи в игра за победителите в 62-ата минута.

Маркович откри резултата за домакините в 17-ата минута, но Устинов изравни в края на първото полувреме. Дедечко донесе победата на СКА с попадение в 71-ата минута.

Амкар изненадващо се наложи с 1-0 при визитата си на Рубин Казан.

Цял мач за тима от Перм записа българският национал Петър Занев.

Единственото попадение в срещата вкара Гол, който бе точен седем минути преди края.

В последния двубой от днес Тосно надви у дома с 1-0 тима на Ахмат.