Сити триумфира на „Стамфорд Бридж“ след шедьовър на Де Бройне

21:26, 30 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:35

Кевин де Бройне

Отборът на Манчестър Сити спечели голямото дерби на седмия кръг във Висшата лига, след като се наложи с 1-0 при визитата си на шампиона Челси на „Стамфорд Бридж“.

През първото полувреме гостите изцяло диктуваха събитията на терена. Още в 11-ата минута Куртоа сбърка след изпълнение на аут и за малко да се стигне до комичен гол, след като стражът стреля в Габриел Жезус, но топката не попадна в очертанията на вратата.

В 29-ата минута Давид Силва отправи страхотен шут, но Куртоа внимаваше и изби. В края на първата част  Фернандиньо засече с глава центриране от корнер, но стражът на домакините отново спаси.

Четвърт час след почивката Челси можеше да отбележи, но от малък ъгъл Еден Азар стреля в тялото на вратаря Едерсон.

В средата на второто полувреме „гражданите“ най-накрая заслужено поведоха в резултата. Кевин де Бройне вкара много красиво попадение с чудесен удар от дъгата на пеналта – 1-0.

В 84-ата минута Стърлинг подаде по най-добрия начин към Жезус, който отправи страхотно воле към вратата, но Рюдигер изби с глава пред голлинията.

След тази победа Сити има 19 точки и запазва първото си място в класирането, Челси е четвърти с 13.