Тотнъм отказа „териерите“ за двайсетина минути

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
16:25, 30 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:19

Хари Кейн

Отборът на Тотнъм записа четвърта поредна победа като гост във Висшата лига, след като надигра с 4-0 новака Хъдърсфийлд на „Джон Смит Стейдиъм“ в първия мач от седмия кръг.

Срещата започна доста интересно и още в петата минута Смит прати снаряд към вратата на Йорис, но французинът изби. В деветата Трипиър отигра кълбото с глава, подавайки към Кейн, а нападателят преодоля Льове, след което се озова сам срещу вратаря Льосъл и с техничен удар реализира за 1-0.

В 16-ата минута „шпорите“ направиха великолепна атака с едно докосване, но накрая Ериксен не успя да овладее. Льове изби топката от краката на датския халф, но се получи перфектен пас за Дейвис, който не пропусна да отбележи за 2-0.

В средата на първото полувреме Трипиър подаде към Кейн, който си намести кълбото на левия крак и от дъгата на пеналта намери мрежата зад Льосъл – 3-0.

В 30-ата минута Деле Али бе близо до попадение, но диагоналният му шут от седем метра попадна в страничната греда. Малко преди почивката и „териерите“ нямаха късмет, след като бомбен удар на Депоатър попадна в напречния стълб на вратата на Йорис.

През второто полувреме темпото спадна значително, а с това и головите положения. В 86-ата минута Муса Сисоко бе близо до първия си гол с екипа на „шпорите“, но пропусна от няколко метра. В добавеното време французинът все пак успя да се разпише след асистенция на Дейвис, за да оформи крайното 4-0.

След тази победа Тотнъм има 14 точки и временно се придвижи до третото място, Хъдърсфийлд е десети с девет пункта.