Арсенал отново безгрешен на „Емирейтс“

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
15:54, 1 окт 2017, Автор: , Преглеждания:15

Арсенал

Отборът на Арсенал спечели нова победа на „Емирейтс“ през този сезон, след като надигра новака Брайтън с 2-0 в двубой от седмия кръг. По този начин „артилеристите“ зарадваха мениджъра си Арсен Венгер, който днес празнува 21 години начело на тима.

Домакините започнаха доста активно срещата, но в първия четвърт час удари на Алексис Санчес и Алекс Айоби бяха спасени от Мат Райън. Шут на Александър Лаказет във втората минута пък попадна в дясната греда.

В 16-ата се получи страхотно меле в наказателното поле на гостите, а най-съобразителен бе Начо Монреал, който от десетина метра прати топката в мрежата.

В средата на първото полувреме Соломон Марч прати страхотен снаряд към вратата на Чех от 23 метра, но кълбото разтресе страничната греда.

В 42-ата минута добра контра на Арсенал завърши с пас на Колашинац към Рамзи, който шутира от близка дистанция, но Райън изби топката с десния си крак.

Десет минути след почивката Алексис получи пас на дъгата на наказателното поле, навлезе малк навътре и с гениален пас с пета намери непокрития Айоби, който отбеляза с лекота за 2-0.

След този успех Арсенал увеличи актива си на 13 точки и заема пета позиция, докато „чайките“ са 14-и със седем.