Байерн се издъни и без Анчелоти

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
20:57, 1 окт 2017, Автор: , Преглеждания:39

Байерн

Отборът на Байерн Мюнхен завърши наравно 2-2 като гост на Херта в първата си среща след уволнението на Карло Анчелоти. Двубоят бе от седмия кръг и се игра на „Олимпиящадион“ в Берлин.

Матс Хумелс откри резултата в 10-ата минута, след като реализира с удар с глава след перфектно центриране на Жером Боатенг.

В 18-ата  реферът Харм Осмерс отсъди дузпа в полза на Херта, но след като изгледа повторение на ситуацията, отмени решението си.

Второто полувреме започна с нов гол за „баварците“. Толисо подаде спорен пас към Левандовски, полякът се пребори с Щарк и се озова очи в очи Ярщайн и реализира за 2-0.

Две минути по-късно Херта върна един гол. Генки Харагучи преодоля няколко играчи в червено и пусна към Дуда, който намали на 1:2.

В 57-ата минута „старата дама“ изравни. Защитата на Байерн не се намеси добре при центриране от фаул и Калу прониза Улрайх за 2:2.

След това реми Байерн е втори с 14 точки, на пет от лидера Борусия Дортмунд. Херта е на пето място с девет точки.

В последния мач от кръга РБ Лайпциг надделя с 2-1 като гост на Кьолн.

В 30-ата минута Забицер подаде отличен пас на дясно към Клостерман, който от чиста позиция реализира за 1-0. В 80-ата Поулсен удвои преднината на „червените бикове“, а малко след това Осако вкара почетния гол за домакините.