Барса със седма победа пред празните трибуни на „Ноу Камп“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
19:43, 1 окт 2017, Автор: , Преглеждания:38

Барселона

Съставът на Барселона постигна седма поредна победа в Примера дивисион, след като надигра Лас Палмас с 3-0 на „Камп ноу“.

Срещата, която бе от седмия кръг, се игра пред празни трибуни заради провеждащия се в Каталуния референдум за независимост. Домакините поискаха мачът да се отложи, но Испанската федерация отказа, след което се стигна до вариант двубоят да бъде игран без публика.

Липсата на фенове явно доста бе изнервила каталунците, които през първото полувреме получиха цели четири жълти картона.

След почивката нещата си дойдоха на мястото и Барса отбеляза три попадения.

Резултатът бе открит в 49-ата минута, след като Бускетс засече с глава центриране от корнер на Меси.

В 70-ата Денис Суарес даде перфектно подаване към Меси, той финтира вратаря и отбеляза за 2-0.

Седем минути след това Лео се разписа още веднъж, този път след отлична асистенция на Луис Суарес.

След успеха Барса е с пълен актив от 21 точки и логично заема първото място. Лас Палмас е 18-и с шест пункта.