Лудогорец отново на върха в Първа лига!

Публикувано в: Берое, Избрано, Лудогорец, Футбол България
21:58, 1 окт 2017, Автор: , Преглеждания:241

Лудогорец

Отборът на Лудогорец излезе начело в Първа лига, след като надделя с 2-0 над Берое в последния двубой от 11-ия кръг, игран на „Лудогорец Арена“.

Домакините поведоха в средата на първото полувреме след грешка на Павел Виданов. Защитникът на гостите позволи на Марселиньо да му отнеме топката в наказателното поле, след което бразилецът вкара за 1-0. По този начин звездата на шампионите стана най-резултатният чужденец в българския елит с 58 попадения.

В 39-ата минута Антон Карачанаков влезе на скорост към наказателното поле на Лудогорец и пусна пас в коридор към Охене, който пропусна за Еуженио. Халфът на старозагорци опита диагонален изстрел, но Хорхе Броун успя да избие топката.

В 77-ата минута Лукоки центрира от фаул от левия фланг, а Клаудио Кешеру стреля с глава от трудна позиция, но Душан Перниш изби топката в корнер.

В 86-ата Натанаел пусна великолепен извеждащ пас към Лукоки, който с едно докосване преодоля Перниш за 2-0.

След този успех Лудогорец има 27 точки и излезе начело в класирането, Берое е пети със 17.