Наполи взе седмата си поредна жертва в „калчото“

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
15:30, 1 окт 2017, Автор: , Преглеждания:18

Дрийс Мертенс

Отборът на Наполи постигна седма поредна победа в Серия А и остава с пълен актив от 21 точки. Този път жертва на тима на Маурицио Сари бе Каляри, който бе сразен с 3-0 на „Сан Паоло“.

Домакините поведоха след само четири минути игра. Марек Хамшик подаде към Дрийс Мертенс на дъгата на пеналта, а белгиецът много добре изведе словака в чиста позиция и Хамшик отбеляза от няколко метра – 1-0.

Пет минути преди почивката Наполи получи наказателен удар след нарушение срещу Мертенс. Именно белгиецът стреля от бялата точка, вкарвайки за 2-0.

Малко след старта на второто полувреме Калиду Кулибали се разписа за 3-0, след като овладя топката след изпълнение на фаул и от малък ъгъл я промуши в мрежата на сардинците.

След тази победа Наполи е едноличен лидер в класирането с 21 точки, докато Каляри е 14-и с шест пункта.