Осем гола на „Аноета“

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
14:58, 1 окт 2017, Автор: , Преглеждания:24

Диего Йоренте

Отборите на Реал Сосиедад и Бетис завършиха наравно 4-4 в ранния неделен мач от седмия кръг на Примера дивисион, игран на „Аноета“.

Гостите откриха резултата още в шестата минута, след като Руис изведе прекрасно Санабрия, който не пропусна сам срещу вратаря. В 13-ата Вилиан Жозе изравни, след като отбеляза с глава от 11 метра, засичайки центриране на Одриосола.

В 26-ата минута баските организираха добра атака, при която Родригес получи топката вляво в наказателното поле, подаде към точката на дузпата, откъдето Оярсабал се разписа за 2-1. Само 120 секунди след това Гуардадо изпълни корнер и Федал бе точен след изстрел с глава – 2-2.

В първите секунди на първата част Гуардадо записа втора асистенция, извеждайки Хоакин, а ветеранът стреля покрай вратаря Руйи за 3-2. В 57-ата минута Чаби Прието наказа грешка в отбраната на гостите за ново равенство в резултата – 3-3.

В 84-ата минута Руис даде великолепен пас към Серхио Леон, който се откъсна сам срещу вратаря и с мощен шут отново изведе андалусийците отново напред – 4-3. След още 120 секунди се стигна до 4-4. Яраменди изпълни ъглов удар и Диего Йоренте засече с глава.

След това реми Реал е осми с 10 точки, а Бетис е четвърти с 13.