Рома отказа Милан от титлата с успех на „Сан Сиро“

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
21:02, 1 окт 2017, Автор: , Преглеждания:27

Един Джеко

Отборът на Рома надигра Милан с 2-0 като гост на „Сан Сиро“ в дербито на седмия кръг на Серия А.

Първото полувреме на двубоя мина с много битка, но без нито едно чисто положение за гол. В 61-ата минута Пелегрини изведе Флоренци сам срещу Донарума, но крилото на гостите не успя да преодолее младия страж.

Само секунди по-късно „росонерите“ също имаха възможност да се разпишат, но ударът от девет метра на Лео Бонучи бе отразен от Алисон Бекер. В 68-ата минута Никола Калинич си освободи пространство за стрелба, но от десет метра шутира в ръцете на Алисон.

Четири по-късно Джеко откри резултата с изстрел от дъгата на наказателното поле. Топката рикошира в Романьоли и стана неспасяема за Донарума. В 77-ата минута вратарят на Милан отрази удар на Найнголан, но топката попадна във Флоренци, който вкара за 2-0.

180 секунди по-късно домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Хакан Чалханоглу.

След тази победа Рома е пети в класирането с 15 точки, докато Милан е седми с 12.