Яблонски отново герой за Левски

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България, Черно море
19:28, 1 окт 2017, Автор: , Преглеждания:67

Давид Яблонски

Отборът на Левски върна третото си място в Първа лига, след като надделя трудно с 1-0 над Черно море на стадион „Георги Аспарухов“ в двубой от 11-ия кръг.

Още в десетата минута гостите получиха дузпа след нарушение на Васил Панайотов срещу Мариан Огнянов. Георги Илиев изпълни много несериозно наказателния удар и с лекичък удар подари топката на Божидар Митрев.

В следващата атака Жорди Гомес стреля много силно от фаул и кълбото се удари в гредата. Само след още минутка „сините“ вече имаха аванс в резултата. Давид Яблонски отбеляза поредния си гол след центриране от корнер.

В 24-ата минута Жорди Гомес опита далечен шут, Михайлов не се намеси убедително и изпусна топката, която попадна в Яблонски, но ударът му мина високо над вратата.

Четвърт час след почивката Марек Кузма отправи мощен шут в близкия ъгъл на Митрев, а стражът внимаваше и изби в корнер.

В 69-ата минута Буш отне топката от Костадинов и без да се бави нанесе силен удар, но Михайлов изби в корнер. малко след това вратарят на варненци отново се отчете с класна изява, отразявайки изстрел на Яблонски.

В края на мача резервата Мапуку също пробва късмета си, но Михайлов отново бе на мястото си.

След тази победа Левски вече е трети с актив от 21 точки, „моряците“ са шести с 15 пункта.