Нова голяма издънка за младежите

Публикувано в: Избрано, Футбол България
20:48, 6 окт 2017, Автор: , Преглеждания:39

България U21

Младежкият национален отбор на България направи втора сериозна издънка в квалификационния цикъл за Евро 2019. Момчетата на Антони Здравков завършиха 2:2 с Казахстан в домакинството си на „Трейс Арена“ в Стара Загора.

Кирил Десподов бе точен в 9-ата минута, след като засече подаване с глава на Александър Георгиев. Капитанът на гостите Дидар Жалмукан изравни в 20-ата минута. Преди това Федин преодоля Велков, след което подаде на своя съотборник.

Тонислав Йорданов бе точен за 2:1 в полза на България. Той се разписа в 51-ата минута с рамо, след като се възползва от грешка на двамата централни защитници на Казахстан.

Омиртаев успя да донесе точката на гостите след гол в 86-ата минута. Малко преди изравнителното попадение Ангел Лясков (84 минута) бе изгонен за втори жълт картон.

Двубоят бе втори за младите „лъвове“, които имат едва една точка след двете си срещи в Стара Загора. След четири дни, „лъвовете“ ще се изправят отново срещу Казахстан на стадион „Астана Арена“.