Рафа пречупи Гришо в страхотно тенис шоу в Пекин

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
14:05, 7 окт 2017, Автор: , Преглеждания:168

Григор Димитров

Григор Димитров записа поражение с 3-6; 6-4; 1-6 срещу номер 1 в света Рафаел Надал в среща от полуфиналите на турнира в Пекин. По този начин испанецът взе реванш от първата ни ракета за загубата в китайската столица през миналата година.

Срещата започна неприятно за Гришо, който допусна пробив още в четвъртия гейм. След това Рафа затвърди брейка си и поведе с 4-1. В седмия гейм българинът получи два шанса за връщане на пробива, но световният номер 1 показа класа и с четири страхотни уинъра задържа преднината си – 5-2. При следващото си подаване Надал затвори сета с 6-3.

В началото на втората част Рафа направи проби на нула. Последва оспорван гейм, който бе измъкнат от испанеца – 2-0. В следващия гейм Гришо показа здрави нерви, отрази два брейкбола и с много трудности намали резултата на 1-2. Димитров изпусна шанс за пробив след форхенд в аут и Надал запази аванса си – 3-1.

В шестия гейм номер 1 в света отрази нови две точки за пробив, но Григор получи трети шанс и този път испанецът изпрати топката в аут – 3-3. В десетия Рафа спаси сетбол след добър сервис, но българинът получи втора възможност. Надал пробва къса, но Димитров стигна до топката и направи уинър за 6-4.

Третата част тръгна с маратонски гейм, в който първата ни ракета отрази три точки за пробив, но при четвъртата се подхлъзна и испанецът излезе напред с брейк. В следващия гейм нашето момче имаше шанс за връщане на пробива,но Надал се измъкна и дръпна с 2-0. И третият гейм в последната част бе много оспорван, но отново Рафа спечели, записвайки втори брейк – 3-0.

След това Матадора от Манакор увеличи предимството си на 4-0, преди Григор да спечели най-накрая подаването си за 1-4. Първата ни ракета можеше да върне единия пробив, повеждайки с 40-0, но със страхотен тенис Рафа взе следващите пет точки за 5-1. Надал проби още веднъж и сложи точка на спора след 6-1.

С достигането до полуфиналите Димитров ще получи 180 точки, но имаше да защитава 300 от финала през миналия сезон и по този начин ще загуби 120 в класацията на АТП.