С гол от съблекалнята Франция би България в посредствен мач

Публикувано в: Избрано, Футбол България
23:48, 7 окт 2017, Автор: , Преглеждания:40

България

Българският национален отбор по футбол загуби с 0-1 като домакин срещу Франция в последната си среща на „Васил Левски“ в квалификационния цикъл за Мондиал 2018.

Срещата започна кошмар за „Лъвовете“, след като още в третата минута Блес Матюиди откри резултата. Люка Дин получи пас вляво, центрира в пеналта, където Антоан Гризман отклони за Матюиди и халфът на Ювентус отбеляза от много малък ъгъл с мощен изстрел – 1-0.

В 26-ата минута „петлите“ организираха чудесна контра, при която Килиан Мбапе намери Гризман в наказателното поле, а нападателят на Атлетико овладя добре и шутира мощно, но не улучи рамките на вратата.

В 37-ата Юго Йорис се намеси слабо при далечен удар на Тодор Неделев. След това топката бе подадена към Георги Костадинов, който засече с глава, но този път стражът на гостите изби феноменално. Последва и нов шут на Симеон Славчев, но над напречната греда.

Второто полувреме бе по-добро за България, но играта като цяло стана изключително посредствена. Положения нямаше и логично срещата завърши с успех на гостите с 1-0.

След тази победа Франция остава начело в класирането с 20 точки, а нашите са четвърти с 12.