Нова с четвърта победа, Скримов със 17 точки

12:47, 8 окт 2017, Автор: , Преглеждания:76

Тодор Скримов

Отборът на Нова Новокуйбишевск записа четвърта победа в руската Суперлига, след като се наложи с 3-2 (16-25; 25-27; 25-19; 25-17; 15-11) гейма при визитата си на Ярославич в двубой от шестия кръг.

Българският национал Тодор Скримов бе втори по резултатност за победителите със 17 точки – 11 в атака при ефективност от 42%, два блока и четири аса. Тошко записа слаба игра при посрещане – 19% позитивно и едва 6% перфектно.

Над всички за Нова бе литовецът Романас Шкулявичус с 28 точки. Сергей Бусел се отчете с 12.

За домакините Максим Шпилев завърши с 15 точки, а Семен Дмитриев се отличи с 12.

След успеха Нова е шести в класирането с четири победи/две загуби и девет точки.

В седми кръг Скримов и съотборниците му са домакини на Югра-Самотлор (Нижневартовск). Мачът е на 21 октомври.