Полша ще стяга куфарите за Мондиала

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят
21:03, 8 окт 2017, Автор: , Преглеждания:9

Полша

Отборът на Полша се класира за Световното първенство в Русия, след като в последната си среща от група Е се наложи с 4-2 над Черна гора на Националния стадион във Варшава.

Домакините откриха резултата още в шестата минута, след като Зиелински не успя да стреля добре, но се получи пас за Кшищоф Мачински, който от десетина метра намери мрежата на гостите.

В 16-ата минута „дружина полска“ реши всичко с второ попадение. Левандовски се отличи с прекрасна асистенция към Камил Гросицки, който отбеляза за 2-0.

В 78-ата минута Мугоша намали пасива на гостите след страхотен акробатичен удар. Само пет по-късно Вукчевич с чудесен удар от границата на пеналта доведе нещата до 2-2.

120 секунди по-късно гостите сбъркаха фатално и Левандовски изпревари вратаря Петкович, за да вкара за 3-2. Малко след това интригата бе убита след автогол на Стойкович.

В другите два мача се получиха равенства. Дания и Румъния приключиха при 1-1, а същият резултат се получи и на срещата Казахстан – Армения.

Полша завърши на първо място в групата с 25 точки и се класира за Мондиал 2018. Дание е на втора позиция с 20 и най-вероятно ще играе бараж.