Нова страхотна победа и осминафинал за Томова в Линц!

Публикувано в: WTA, БГ Тенис, Избрано, Тенис
17:15, 10 окт 2017, Автор: , Преглеждания:13

Виктория Томова

Виктория Томова продължава с отличното си представяне на WTA турнира в Линц, Австрия, който е с награден фонд от 250 хиляди долара.

22-годишната софиянка се класира за осминафиналите след победа с 3-6; 7-6(6); 6-4 над „щастливата губеща“ Наоми Броуди. По този начин първата ни ракета вече има четири поредни успеха след трите си победи в квалификациите.

Британката спечели първата част след един-единствен пробив, дошъл в четвъртия гейм. Интересното е, че в сета нямаше друга точка за брейк.

В четвъртия гейм на втората част отново можеше да има пробив, но за българката. Броуди закова страхотен ас и се измъкна, за да изравни за 2-2. В десетия гейм Вики имаше на три пъти възможност да приключи сета, но бомбеният сервис на британката и помогна отново да върне паритета в резултата – 5-5.

Стигна се до тайбрек, в който Томова дръпна с 6-4, но Броуди отрази нови два сетбола. При шестия си шанс първата ни ракета прехвърли съперничката си по красив начин и сложи край на сета след 8-6 точки.

Третата част тръгна невероятно за Вики – с аванс от 4-0. Британката бързо намали на 3-4, след което имаше гигантски осми гейм, който бе измъкнат от българката за 5-3. В следващия гейм Броуди спаси два мачбола и скъси пасива си на 4-5. След това нашето момиче запази здрави нерви и затвори двубоя след 6-4 и два часа и 12 минути игра.

С достигането до осминафиналите Томова си осигури 49 точки (19 са от квалификациите) за класацията на Женския тур.

В следващата фаза софиянката очаква победителката от двубоя между номер 6 Катерина Синякова (Чехия) и Виктория Голубич (Швейцария).