Гришо на първи осминафинал в Шанхай след три спасени мачбола

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
10:50, 11 окт 2017, Автор: , Преглеждания:117

Григор Димитров

Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си на осминафинал на Мастърса в Шанхай, след като надделя над Райън Харисън в три сета след 3-6; 6-3; 7-6(6) след два часа и 30 минути игра.

Срещата не започна добре за българина, след като още в четвъртия гейм той допусна пробив след няколко непредизвикани грешки. В деветия гейм Гришо пропусна брейкбол, отрази четири сетбола, но при петия си шанс американецът закова ас за 6-3.

В четвъртия гейм на втората част Димитров дръпна с 40-0, но пропиля и трите си възможности за пробив. В осмия гейм първата ни ракета най-накрая взе подаването на Харисън, след което спечели сета при своя сервис – 6-3.

Последната част започна с 8-минутен гейм, в който хасковлията пропиля два брейкпойнта, но при третия си шанс съперникът му направи двойна грешка. Гришо веднага затвърди пробива, но след това загуби четири поредни гейма и Харисън поведе с 4-2.

Българинът показа характер и направи моментално ребрейк, след което изравни за 4-4. Стигна се до тайбрек, в който американецът дръпна лесно с 4-1. Димитров отрази три мачбола за 6-6, а след това получи първи шанс да приключи срещата. Последва ас и победа за първата ни ракета.

В третия кръг Григор ще играе със Сам Куери или Франсис Тиафо.