Ботев смаза Септември, Виана с 4 гола

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Септември, Футбол България
21:56, 12 окт 2017, Автор: , Преглеждания:15

Фернандо Виана

Отборът на Ботев влезе в топ 6 на Първа лига за първи път през този сезон, след като надигра с 5-0 Септември в отложен мач от четвъртия кръг.

Домакините можеха да поведат малко след началото на мача, но удар от фаул на Дуде Н’Донгала кацна върху напречната греда.

В 25-ата минута Н’Донгала центрира перфектно към Фернандо Виана, който с точен удар с глава опъна мрежата зад Георгиев – 1-0.

В 57-ата Н’Донгала ознаменува силния си мач с гол. Крилото получи пас вляво, нагласи си добре топката и с шут извън пеналта доведе нещата до 2-0.

Шест минути по-късно отлична атака на Ботев приключи с подаване към Виана, който с лекота отбеляза за 3-0.

В 74-ата резервата Лазар Марин бе изведен сам срещу вратаря, успя да го преодолее и от малък ъгъл пусна успореден пас за Виана, който от метър вкара за 4-0.

В 84-ата минута комбинацията между Марин и Виана се повтори и бразилецът се разписа за четвърти път за 5-0.

След успеха Ботев вече има 17 точки и се изкачи на пето място, а Септември е 13-и със седем.