Загуби за българите в Серия А2

08:29, 12 окт 2017, Автор: , Преглеждания:39

Иван Крачев

Отборът на Акуа Фонтевива Маса загуби с 2-3 (14-25; 25-23; 20-25; 25-22; 10-15) гейма като гост на Ауриспа Алесано в двубой от четвъртия кръг на „Бялата група“ на Серия А2.

Българският диагонал на гостите Иван Крачев изигра добър мач, след като приключи с 15 точки – 1 ас, два блока и 46% успеваемост в нападение.

Тимът на Маса е на девето място в класирането с четири точки.

В друга среща от „Бялата група“ тимът на Сигма Аверса падна тежко с 0-3 (21-25; 17-25; 17-25) при визитата си на лидера Рома.

Българинът Александър Симеонов завърши мача със 7 точки – 1 блока, 40% ефективност в атака и 30% перфектно посрещане.

Аверса е на шеста позиция във временното класиране на групата с 6 точки.

В следващия кръг отборът на Крачев почива, а този на Симеонов приема Алесано. Двубоят е на 15 октомври.

В мач от „Синята група“ на Серия А2 Геосат Геовертикал Лагонегро записа домакинска загуба от Тавиано с 1:3 (18:25, 25:18, 18:25, 23:25) гейма.

Данаил Милушев се отличи с 18 точки за домакините – 1 блок и 55% ефективност в атака.

Лагонегро е с две точки на предпоследно място. В 5-ия кръг Милушев и компания приемат Ортона. Срещата е в неделя (15 октомври) от 19,00 часа българско време.