Методи Ананиев най-добър за Лучничка при драматична загуба

23:05, 12 окт 2017, Автор: , Преглеждания:55

Методи Ананиев

Отборът на Лучничка Бидгошч записа трета загуба в полската Плюс лига, след като отстъпи с 2-3 (25-14; 19-25; 25-20; 20-25; 11-15) гейма при визитата си на Шчечин в мач от четвъртия кръг.

Методи Ананиев бе най-добър за гостите, след като завърши с 20 точки – три блока и 65% ефективност в атака. Българинът се отличи с 54% добро и 36% перфектно посрещане.

За победителите най-силно игра Бартоломей Клут, който наниза 23 точки.

СТАТИСТИКА

В другия мач от днес Бенджин се наложи с 3-2 (21/25 29/27 23/25 25/17 15/11) гейма при домакинството си на Варшава.

Златан Йорданов започна титуляр за победителите, но бе заменен във втоарата част. Българинът приключи с пет точки.

Рафаел Араужо заби 28 за домакините, а 27 добави Марчин Валински. За гостите Бартош Кволек се отчете с 20.

СТАТИСТИКА

В класирането Бенджин е осми с пет точки, а Бидгошч е девети с четири.

В следващия кръг тимът на Йорданов гостува на Катовице, а отборът на Ананиев е домакин на Киелце.