Машината Надал спря Григор и в Шанхай

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
12:39, 13 окт 2017, Автор: , Преглеждания:70

Григор Димитров

За втора поредна седмица Григор Димитров записа поражение срещу номер 1 в света Рафаел Надал. Този път първата ни ракета падна с 4-6; 7-6(4); 3-6 в четвъртфиналите на Мастърса в Шанхай, който е с награден фонд от почти 6 милиона долара.

Още при първото подаване на съперника си Гришо получи брейкбол, но Рафа не трепна и изравни за 1-1. Паритетът се запази до 4-4, след което испанецът поведе с 40-0 при сервис на българина. Димитров стигна до дюс, но два страхотни уинъра донесоха пробив на световния номер 1. В следващия гейм Надал затвори сета след 43 минути.

Втората част се движеше гейм за гейм. В петия Матадора от Манакор получи брейкбол, но със страхотен уинър Гришо се измъкна и след това взе сервиса си. Двамата продължиха да бъдат непробиваеми и стигнаха до тайбрек. В него Рафа дръпна с 3-0 точки, но Димитров върна минибрейка и намали за 3-4. Българинът спечели следващите четири точки и си заслужи трети сет.

Първият, който можеше да пробие в последната част бе Григор, но Надак отново бе на висота и поведе с 3-2. След това първата ни ракета записа най-слабия си сервисгейм от началото на мача, в който записа две двойни и две непредизвикани грешки и логично испанецът проби за 4-2. Рафа доразви предимството си до 5-2, след което Димитров намали, но в следващия гейм номер 1 в света затвори двубоя след 6-3.

В полуфиналите Надал ще срещне Марин Чилич.